info kresyPACZKA NA KRESY.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia rozpoczynamy zbiórkę darów na Kresy. Za wschodnią granicą Rzeczypospolitej żyje wielu naszych Rodaków, którzy co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia czekają na wieści oraz paczki z Macierzy. Szczególnie teraz, w okresie wojny oczekują od nas pomocy. Z upływem czasu braki produktów na Ukrainie są coraz większe.
Aktualnie trwa również akcja na rzecz Polaków zamieszkujących Mołdawię w Bielcach i Styrczy. Mołdawia jest najbiedniejszym krajem Europy oraz potencjalnie drugim najbardziej zagrożonym krajem po Ukrainie. Inicjatywa ma na celu sporządzenie dużych paczek dla seniorów oraz wyprawek szkolnych dla dzieci. Wystarczy nawet symboliczny dar. Można również wspierać akcję wpłacając na zrzutkę organizowaną przez Fundację Studia Wschód https://zrzutka.pl/m6gxt2 z dopiskiem „Paczka na Kresy”.
Do świątecznych paczek potrzebne będą artykuły z długim terminem ważności: słodycze, kawa, kakao, herbata, konserwy mięsne, olej, cukier, ryż, makaron, środki czystości. Zbiórka na terenie szkoły trwa do 18 grudnia. Dary można dostarczać do gabinetu pedagoga nr 37, do sekretariatu lub wychowawców klas.
Z wyrazami szacunku pedagodzy i wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni!

paczka2