W dniu 16.06.2026 r. doszło do kolejnego spotkania w ramach współpracy międzynarodowej pomiędzy naszą szkołą i niemiecką Grundschule w Hirschfelde.Tym razem uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach sensorycznych, plastycznych i muzycznych, zorganizowanych przez instruktorów Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Mogli także skorzystać z bardzo smacznego poczęstunku przygotowanego przez KGiGW „Jasnogórzanie”.
Środki na organizację spotkania pochodziły z UMiG w Bogatyni oraz Fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.
Głównym celem współpracy jest rozwijanie zainteresowania nauką języka sąsiadów, integracja uczniów oraz budowanie przyjaznych relacji między dziećmi z obu krajów.
"Projekt dofinansowała Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży za pośrednictwem Euroregionu Nysa"
@Deutsch-Polnisches Jugendwerk Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży







